Skip links

Egzoz Emisyonu

Ne Yapıyoruz?

Egzoz, araç motorunun sağlıklı çalışmasınının yanında, sürüş konforu da sağlar. Bununla birlikte karbondioksit salınımını da azaltır. Egzoz sisteminde meydana gelebilecek bir sızıntı, zararlı gaz emisyonlarının salımını ve yakıt tüketimini artırır.

Egzoz ne zaman kontrol ettirilmelidir?

Araç egzozun yaklaşık her 20.000 kilometrede bir mutlaka kontrol ettirilmesi gerekir. Bu süre aracınızın kullanım yoğunluğuna ve araç üreticisinin standartlarına göre değişebilir.

Katalizör ne zaman kontrol edilmelidir?

Katalizör, sürüş koşullarına göre değişkenlik göstermekle birlikte, ortalama 100.000 kilometrede bir değiştirilmesi gerekir.

Egzoz susturucusu ne zaman kontrol edilmelidir?

Egzoz susturucusu, egzoz borusu çıkışını daraltarak dışarıdan duyulan sesi azaltmaya yarayan araçtır. Bununla beraber, egzoz gazının çıkışını zorlaştırıp performansı düşürebilir. Araç susturucularının ortalama 80.000 kilometrede bir değiştirilmesi gerekir.

Egzoz sistemi için öneriler

Euromaster uzmanları, aracınızın egzoz sistemini korumanız için düzenli bakım ve kontrolleri ihmal etmemenizi ve yakıt ışığı yanarken, aracınızı uzun süre kullanmaktan kaçınmanızı tavsiye eder.

Egzoz sistemi için uyarı belirtileri

  • Egzoz borusundan anormal bir gürültünün gelmesi,
  • Egzoz borusundan siyah bir duman çıkması,
  • Aracınızın altından gelen titreşimler hissedilmesi,
  • Aracınızda güç kaybı olduğunu farkederseniz, aracınızın egzoz sistemini mutlaka kontrol ettiriniz.

Egzoz değişim hizmeti

EUROMASTER uzmanları, güvenliğiniz için aracınızın egzoz sistemini kontrol eder. Değişim yapılması gerektiği tespit edildiğinde, sizi bilgilendirerek onayınız dahilinde gerekli işlemleri gerçekleştirir. Aracınızın egzoz sistemiyle ilgili bir şüpheniz varsa, siz de hemen size en yakın Euromaster servis noktasında ücretsiz check-up işlemini yaptırabilirsiniz.

Arabanızı koruyalım

Araçlarınız ile ilgili birçok hizmet vermekteyiz. Hizmetlerimize ait detaylı bilgiyi ilgili sayfadan öğrenebilir, çevrimiçi randevu ile birlikte kolayca hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Hizmetleri İncele