Skip links

Bergama Araç Yağı Değişim Servisi

Bergama yağ değişim servisi araç yağ değişiminde onaylı ve marka ürünler kullanıyor. Araç için önemli bir görev üstlenen yağ değişiminde garanti de çok önemlidir. Periyodik olarak yağ değişimi yapılması araç konforu ve performansını doğrudan etkiliyor. Bu yüzden araç yağ değişim hizmetini profesyonel servislerden almanızda yarar var.

Bergama Araç Yağı Ne İşe Yarar?

Araç yağı motorun tüm hareketli parçalarını koruyan bir kalkan görevindedir. Araç modeline uygun kaliteli yağ kullanımı son derece önemlidir.

Bergama araç yağının faydaları şu şekildedir:

  • Sürtünme en aza indirir
  • Motor aksamlarının aşınmasını önler
  • Kirlilik oluşumunu kontrol altına alır
  • Sızdırmazlık sağlar
  • Motorun kontrolsüz ısınmasını önler

Kaliteli yağ aracın uzun süre sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağladığı için kesinlikle ihmal edilmemelidir.

Bergama Araç Yağı Seçimi

Araç motoru zorluklarla ve değişik ısı aralıklarında çalışan hareketli parçalardan oluşur. Araç yağı ise bu mekanizma ile eşit oranda baş edebilecek kalitede olmalıdır. Bu noktada araç üreticilerinin standartları ve tavsiyeleri doğrultusunda seçilmelidir.

Bergama Araç Yağı Değişimi Neden Yapılır?

Araç yağı zamanla bozulur ve etkisini yitirir. Araçtan tam bir performans almak istiyorsanız senede en az bir kere yağ değişimi yaptırmalısınız. Yüksek devirli sürüşler, nem, toz ve yanma kalıntıları zaman içinde araç yapının kalitesini bozar.

Bergama Araç Yağ Değişiminin Faydaları

Motor parçalarının zarar görmesini engelleyen araç yağı uzun vadede etkisini yitirir. Düzenli olarak yenilenen kaliteli araç yağı motorun aşınmasını, tıkanmasını, ve aşırı ısınmasını önler. Motorun ömrünü uzatır ve yakıt tasarrufu sağlar.

Bergama Araç Yağı Değişimi Ne Sıklıkla Yapılır?

Araç yağı değişimi yapın türüne, üreticilerin tavsiyelerine ve aracın yaptığı kilometreye göre düzenli olarak yapılmalıdır. Uzmanlar yılda minimum 1 kere araç yağı değişimi tavsiye ediyor. Yeni araçlarda her 20.000 km’de, eski araçlarda ise her 5.000 km’de değişim yapılabilir.

Bergama Araç Yağı Değişimi Fiyatları

Bergama yağ değişim servisi güvencesiyle aracın marka ve modeline en uygun kalitede yağ değişimi yapılıyor. Orijinal ürünlerle garantili hizmet sunuluyor. Motor yılına, araç markasına göre değişen fiyatlarla ilgili daha doğru bilgi edinmek için servisimizle iletişime geçebilirsiniz.