Skip links

Kış Geldi aracınızın Periyodik Bakımını Unutmayın!

Araçların trafikte güvenle seyri için rutin olarak bakımının yapılması gerekir. Araçların kendi içinde birçok hareketli ve hareketsiz aksamı bulunur. Araçların orunuz çalışabilmesi için motor yağlama ve soğutma sistemlerinin tam ve eksiksiz çalışması gerekir. Eksik veya eskimiş motor yağları işlevini tam olarak yerine getiremez ve aracın arızalanmasına neden olur.

Periyodik Bakım Nedir?

Aracın sorunsuz olarak çalışması için düzenli olarak yağ, su, fren, lastik ve filtre bakımının yapılması gerekir. Aracın belli bir zaman veya periyoda göre yağ ve diğer bakımlarının yapılması periyodik bakım olarak ifade edilir.

Periyodik Bakım Ne avantaj Sağlar?

Bakım araçların uzun ömürlü kullanılmasının sağlamsının yanında trafikte güvenli sürüş de son derece önemlidir. Düzenli yağ ve filtre değişimi yapılmayan araçlar çok daha ciddi arızları beraberinde getirir. Bu nedenle araç bakımlarının aksatılmadan yerine getirilmesi son derece önemlidir.

Periyodik Bakımda Hangi İşlemler Yapılır?

Periyodik bakımda uygulana işlemler şöyle;

  • Yağ değişimi
  • Yağ filtresi değişimi
  • Antifriz kontörlü ve değişimi
  • Fren ve balat sistem kontrolü ile bakımı
  • Polen filtre bakımı ve değişimi
  • Klima veya kalorifer bakımı
  • Silecek ve cam suyu bakımı

Periyodik bakımlar araç motorun uzun ömürlü olması ve güvenli sürüş için gerekli bir işlemdir.

Araç Bakım Fiyatları Ücretleri Ne Kadardır?

Araç bakım fiyatları araca uygulanan işleme göre değişiklik gösterir. Ancak ucuz malzeme ve ucuz olan işçilikle yaptırılan araç bakımları, sonrasında çok daha ciddi maliyet gerektiren arızalar neden olur.

Ucuz ve kalitesiz antifriz kullanımı kış aylarında donarak aracın blok çatlamasına neden olur. Bu nedenle işi ehline bırakmak en uygun Bergama periyodik bakım fiyatları için internet sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Periyodik Bakım Yaptırırken Hangi Hususlara Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle malzemede kesinlikle ucuz olana kaçılmamalı, aracın marka ve modeline uygun malzeme alınmalıdır. Aracın bakımlarının aksatılmadan yapılması da son derece önemlidir. Özellikle kışlık bakımlar aracı zorlu kış şartlarında koruyan gerekli bir bakımdır.

Araç bakımları kaliteli ve uygun malzeme kullanılarak yapıldığında uzun yıllar sorunsuzca kullanılabilir. Bakımı işinde usta olan kuruluşlarca yapılması da son derece önem arz eder. Usta gerekli gözlemleri yaparak sorun teşkil edecek kullanıcıyı yolda bırakacak malzemeleri de değiştirmesi sürüş güvenliği açısından önemli bir ayrıntıdır.