Skip links

Bergama Araç Kliması Kanal Temizliği

Araç sahibi olanlar düzenli olarak bakım yaptırması gerektiğinin farkındadır. Bakımı düzenli olarak yapılmayan araçlarda çeşitli arızalarla karşılaşmak kaçınılmazdır. Sürüş konforunu doğrudan etkileyen parçalardan biri de araç klimasıdır. Genellikle ihmal edilen araç kliması temizliği hem insan sağlığı hem de araç performansı açısından önemlidir.

Bergama Araç Kliması Kanal Temizliği Neden Önemlidir?

Araç klima kanal temizliği otomobildeki hava sirkülasyonunun kalitesini artırır. Ortamın ısı dengesini sağlarken üfürme teknolojisi ile çalışan klima içindeki hava doğrudan insanlar tarafından solunuyor. Bu yüzden bakım ve temizliğinin düzenli olarak yapılması gerekiyor. Özellikle bakteri üremesine elverişli olan klima sisteminde antibakteriyel temizlik işlemleri yapılır. Konforlu bir şekilde çalışan klima, aracın yakıt tüketimini de azaltır.

Bergama Araç Kliması Hava Kanalları Temizliği Nasıl Yapılır?

Araç kliması, genellikle yaz aylarında daha yoğun olarak çalışıyor. Toz ve kirin fazla olduğu bu dönemlerde klima temizliğinin önemi daha çok hissediliyor. Özellikle çalışırken Ayrıca küf ve rutubet gibi kokular çıkaran klimaların sağlık açısından da risk teşkil ettiğini belirtmek gerekiyor. Sağlıklı ve konforlu bir sürüş deneyimi için araç klima bakımı iki aşamada yapılır.

Araç klima bakım aşamaları şu şekildedir;

  • Polen filtresi temizliği
  • Hava kanalları temizliği

Klima kontrolünün önemli adımlarından biri hava kanalı temizliğidir. Klima kanalı temizleme spreyi ile sadece birkaç dakikada bu işlem tamamlanıyor.

Bergama Araç Klima Kanalı Temizleme

Araç klima kanalı temizleme spreyi ile işleme başlamadan önce aracın kliması kalorifer modunda 5 dakika kadar çalıştırılır. Sonra sprey klima peteklerinden içeriye doğru sıkılır. Sıvının daha derinlere ulaşabilmesi için uzun başlıklar kullanılır. Daha sonra klimanın ayarı düşürülür. Bu modda da bir süre daha çalıştırılarak hava kanallarının bakteri ve kirleri boşaltması sağlar.

Bergama Araç Klima Kanalı Temizliği Ne Sıklıkla Yapılır?

Klimanın araç içerisine kötü koku yayması kanallarının temizlenmesi gerektiği anlamını taşır. Klimanın kullanım şekline göre kanal temizliğinin 6 ayda bir yapılması önerilir. Profesyonel destek alarak klimanın kanal ve filtre temizliğini düzenli olarak yaptırabilirsiniz.

Bergama Araç Klima Kanalı Temizliği Ücreti Ne Kadar?

Araç klima temizliği kolay ve pratik bir işlemdir. Filtre ve kanallar antibakteriyel sistemlerle temizlenir. Otomobil havasını doğrudan etkileyen klima kanallarını en uygun fiyata temizletebilirsiniz. Fiyat konusunda daha net bilgi alabilmek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.