Skip links

Bergama Dizel Araç Bakımı

Dizel araçlar ile benzinli araçların rutin bakımları farklıdır. Bu nedenle benzinli araçların bakımları bakım sırasında yapılanlardan farklı olacaktır.

Dizel bir araç kullanıyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. Örneğin motoru ve ateşleme sistemini temiz tutmak için dizel yakıtın kalitesine düzenli olarak dikkat etmek gerekir. Dizel araç kullanıyorsanız düzenli motor bakımı da çok önemlidir. Bergama Dizel Araç Bakımı motorunuzun ve aracınızın ömrünü uzatacak güvenli bakımı yapılır.

Dizel Araç Bakımının Önemi

Dizel bir araçta yüksek motor sesi bir sorun olduğunu gösterir. Her rutin bakımda motor yağının değiştirilmesi gerekir. Dizel araçların bakımı araç ve sizin için çok önem taşır bu nedenle size güven veren noktalarını tercih edebilirsiniz.

Bergama Dizel Araç Bakımı aracınızın bakımını yaparak, güvenli ve konforlu bir bakım süreci yaşata bilir. Fiyat ve işlemlerinizin zamanın da yapılması gibi daha detaylı bilgi için hızlıca randevu talebi oluşturabilirsiniz.

Dizel Araç Bakımı Sırasında Neler Kontrol Edilir Veya Değiştirilir?

Aracınız 10 yılı aşkın süredir kalitesiz yakıt kullanıyorsa ve sıklıkla kısa mesafelerde kullanıyorsa, motor yağlama ve motor bakımına daha fazla dikkat etmeniz gerekir. Bunun için öncelikle aşağıdaki detayların dikkate alınması gerekmektedir:

  • Yağ ve sıvı kontrolünün bir parçası olarak motor yağını değiştirin
  • Motor yağ filtresini değiştirin
  • Hava filtresini değiştirin
  • Yakıt filtresini temizleyin / yakıt filtresini değiştirin
  • Yakıt sistemini kontrol edin
  • Polen filtresini değiştirin
  • Su ayırıcı bakımı
  • Frenleri ve amortisörleri kontrol edin
  • Farların ve ampullerin aydınlatma sistemini kontrol edin ve bakımını yapın

Aracın sürüş kalitesini artırmak ve kendimizi güven de hissetmek için Bergama Dizel Araç Bakımı yapılması gereklidir.

Dizel Araç Bakımı Ne Zaman?

Araç bakım takvimi belirlemenin en doğru yolu araç yetkili servisinin önerdiği aralıkları kullanmaktır. Yıllık araç bakımı genellikle yılda bir yapılsa da adından da anlaşılacağı gibi zaman zaman farklılıklar olabilmektedir.

Dizel araçlar için 10.000 ile 20.000 km arasında tavsiye edilen araç bakımı yapılmaktadır. Bergama Dizel Araç Bakımı için çok sürülmesi gereken arabalar bazen yıllık bakımı birden fazla olası gerekli olduğunu belirtmiştir.

Dizel Araç Bakım Süresini Nasıl Anlarız?

Eski dizel araçlar için araç bakım programını anlama konusunda verilen tavsiyelere uymanız faydalı olacaktır. Öte yandan, yeni bir dizel araç için, kullanım kılavuzu, teknik servisin ilgili aracı araç bakım rutinine ne sıklıkla dahil etmesi gerektiğini açıkça belirtir.

Kullanıcı el kitabı mevcut değilse, aracın bakım süresini ilgili aracın resmi web sitesinden veya yetkili bir araç servisi aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Bu süreçler içerisinde randevu alınabilir veya gönderilen e-posta veya SMS hatırlatmaları ile süreç takip edilebilir.