Skip links

Bergama Araç Yağ Değişimi

Araç motorların uzun ömürlü olması ve aşınmaların önlenmesi için yağ değişimi bakım işlerinin yapılması oldukça önem taşıyor. Bakımların aksatılmaması oldukça önemli bir husustur. Otomobillerin yüksek performans ve güvenli sürüş sağlaması için Bergama araç yağ değişimi en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyor.

Düzenli aralıklarla yapılan yağ değişim işleri her zaman uzman ekipler tarafından yapılması gerekir. Oto servis ve bakım konusunda Bergama araç yağ değişimi ile müşterilere kaliteli ve uygun hizmetler sunuyor.

Araç Yağ Değişim ve Bakım Periyotları

Otomobiller sürekli olarak çalışması bazı bakımların yapılmasını zorunlu kılıyor. Yapılan bakım hizmetleri sayesinde araçların daha güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. Otomobil servislerinde sıklıkla yapılan yağ bakımın belli periyotlarla yapılması gerekir. Otomobiller için 10.000 km yol alması halinde yağ değişimi yapılması gerekir. Yapılmaması halinde motor parçaların aşınmasına bağlı olarak ciddi masraflara neden olabilir

Araç Yağ Değişiminde Neler Yapılır?

10 yaş üstü otomobil kullananlar periyodik bakım sürelerine dikkat etmeleri gerekir. Otomobil servisler tarafından yapılan periyodik bakımlarda şunlara dikkat edilmesi gerekir.

  • Yağ ve su kontrolü,
  • Hava, yakıt ve polen filtrelerin kontrol değişimleri,
  • Far ve aydınlatma kontrolü,
  • Fren balat kontrolü,
  • Amortisör kontrolü,

Yukarıda yer alan hususlar oldukça önemli olup bunların periyodik olarak bakım ve kontrollerin yapılması araçların ömrünü uzatır.

Araç Yağ Değişim ve Bakımı Neden Yapılır?

Otomobil periyodik bakım işleri kolay olduğu gibi oldukça önemli yere sahiptir. Otomobillerin model, marka ve yaş durumlarına bakım hizmetleri değişkenlik gösterir. Yapılan işlemlere göre aynı zaman fiyatlar de değişebiliyor.

Araç Yağ Değişimi Ne Zaman Yapılır?

Otomobiller genel olarak 10.000 km yol almaları halinde bakım yapılması gerekir. Kullanılan yakıtların kalitesiz olmasına bağlı olarak bu süre azalabiliyor. Motorda yer alan yağ belli bir süre özelliğini kaybedeceği için yağ değişimine gidilmesi gerekir.

Araç Yağ Değişim ve Bakım Hizmetlerinin Doğru Adresi

Otomobiller için bakım ve tamirat işleri hayati bir öneme sahiptir. Kaliteli ve güvenilir servis hizmetleri sunan Bergama araç yağ değişimi servisi deneyimli personellere sahiptir. Tamir ve servis bakımlarını yapmayan her araç yok olmaya mahkum oluyor. Aynı zamanda otomobillerin servis bakımları alması aynı zamanda piyasada bulunan değeri de artar.