Skip links

Bergama Egzoz Muayene

Motorlu taşıtlarımız çoğu zaman hayatımızı kolaylaştırdığı istediğimiz yere konforlu bir şekilde ulaşmamızı sağlar. Ama bir aracınız var ise trafikte olumsuz durumlarla karşılaşabileceğiniz bir gerçek. Maddi ve manevi olarak kendinizi güvence altına almasını sağlayan trafik sigortalarının yanı sıra otomobilinizde var olduğunu bilmediğiniz problemleri öğrenmenizi yada aracınızla ilgili sorunları gidermenize yardımcı olan muayeneler ve bakımlar sizi ve sevdiklerinizi korur.

Zorunlu olarak yaptırılan muayeneler sadece sizin güvenliğiniz için yapılmamaktadır.

Doğayı ve bütçemizi korumak için yapılan muayenelerde mevcuttur. Evet egzoz muayenesinden bahsetmekteyiz. Trafiğe çıkar araçlarda salınım yapan egzoz sistemi hem çevre kirliliği hem de fazla yakıt tüketimine neden olmaktadır. Hem doğayı hem de bütçenizi korumak için yaptırılan muayeneye egzoz emisyon ölçümü denir.

İzmir Bergama egzoz muayene işlemleri ve detaylı bilgi için profesyonel ekibimizle sizin yanınızdayız. Egzoz muayene işlemlerinizi en kısa sürede hallediyoruz. İşlemler ortalama 5 ila 10 dakika arasında yapılmaktadır. İşlem esnasında alanında deneyimli personellerimiz tarafından aracınızın egzoz emisyon ölçümü gerçekleştirilir.

Emisyon Ölçümü Yapılmazsa Ne Olur

Aracınızın egzoz muayene dönemi geçmiş fakat aracınızın egzoz emisyon ölçümünü yapmadıysanız trafik kontrol noktalarında idari para cezası işlemi uygulanacaktır. Ayrıca zorunlu araç muayene işlemi öncesi egzoz muayene yaptırmadıysanız aracınız ağır kusurlu olarak geçecektir. İzmir Bergama egzoz muayene nerede yaptırılır? diyorsanız bizimle iletişime geçmelisiniz.

Egzoz Emisyon Ölçümü Ne Kadar Geçerli

Egzoz emisyon ölçümü işleminin geçerlilik süresi otomobilin bulunduğu sınıfa göre farklılık göstermektedir. Binek ve resmi araçlarda trafiğe çıkış tarihinden itibaren 3 yıldır. 3 Yılın ardından egzoz muayene işleminin yapılması gerekmektedir. Sonraki yıllarda bu araçlar her 2 yılda bir egzoz muayenesi yaptırmak zorundadır. Ticari araçlar ilk 1 yılın ardından teste girmektedir. Sonraki yıllarda ticari araçlar için bu durum her yıl tekrar yapılmak zorundadır.

Eğer aracınızın egzoz emisyon ölçümünü ne zaman yapılacağını bilmiyorsanız E-Devlet bilgilerinizle Çevre ve Şehircilik Bakanlığının egzoz emisyon ölçümü sayfasından sorgulama yapabilirsiniz.