Skip links

Bergama Lastik Fiyatları

Dört tekerlekli araçlarda motordan gelen hareket enerjisini harekete dönüştüren lastiklerin özellikleri farklıdır. Bu özellikler aracın genel yapısına göre değişiklik gösterebilir. Lastiğin yan kısmındaki rakamlar ve harfler yük, genişlik, üretim tarihi gibi özellikleri gösterir. Bergama lastik bayii kategorisinde alınan ürünlerde yan bölümdeki numaralara göre alım işlemi gerçekleşir. Firmamızın deneyimli elemanları lastikle ilgili konularda çözüm üretmeye devam ediyor.

Kamyonlarda lastiklerin ebatları ve yük kaldırma kapasitesi en üst noktadadır. Ayrıca traktör ve bazı iş makinelerinde lastik ebatları devasa boyutlara ulaşabilir. Bu boyutlar iş makinesinin kapasitesi ile doğru orantılıdır. Motor gücünün fazla olması ve yük kapasitesinin yükselmesi durumunda lastiğin boyutları artıyor ve yük kaldırma kapasitesi yükseliyor. Bergama lastik bayii sektöründe çözüm üretmeye devam eden şirketimiz her türlü model için satış işlemi gerçekleştiriyor.

Bergama Lastik Sıfır Ve İkinci El

Yeni lastiklerin satın alınması, çıkma diye tabir edilen ikinci el lastiklere nazaran çok daha avantajlı özelliklere sahiptir. Yeni lastiklerde kanallar derindir ve lastiklerin yeni olması nedeniyle dayanıklılık üst seviyededir. Ayrıca kanal ve dişlerin yeni olması nedeniyle yol tutuşu mükemmeldir. Çıkma lastiklerde ise yeniye nazaran birçok sorun meydana gelebilir. Bazı çıkma ürünler yeniye yakın olabilir ve bu ürünler kullanılabilir. Ancak ikinci el alırken üretim tarihine bakmak gerekir ve yıpranma payı hesap edilmelidir.

Bergama Lastik Muayene İşlemleri

Taşıma kapasitesi ticari araç lastiklerinde önemlidir. Muayene işlemlerinde Tüv-Türk bu konuyu dikkatli bir şekilde inceliyor. Yük aracına uygun olmayan ve taşıma kapasitesi düşük olan lastikleri muayeneden geçirmiyor. Her araç için lastik ebatı, taşıma özellikleri ve diş kalınlığı muayene işlemlerinde değerlendiriliyor. Bergama lastik bayii ticari dahil olmak üzere bütün araç modelleri için satış işlemi gerçekleştiriyor.

Lastiklerde meydana gelen aşınmalar zamanla artar. Ani fren, ani kaza basma, sürekli aracı hızlı kullanma gibi etkenler lastiğin daha hızlı bir şekilde aşınmasını sağlar. Bu nedenle lastiklerin uzun süre kullanılabilmesi için hızlı kullanım, ani fren veya ani kaza basarak araç kullanılmamalıdır. Bu kategoride marka konusu da önemlidir.