Skip links

Bergama Yağ Değişimi Ve Önemi

Araç dünyasında içten yanmalı motor sistemine sahip otomobillerde yağ konusu çok önemlidir. Şanzıman yağı, fren yağı ve motor yağı aracın sağlıklı kullanımını sağlayan önemli kimyasallardır. Metal aşınmasını minimum seviyeye düşüren bu özel kimyasallar, motorun yapısına göre farklılık gösterir.

 

Genellikle araçlarda kilometreye göre yağ değişimi yapılır. Her araç için 5000 kilometre ile 15000 kilometre yağ değişimi için sınırdır. Motorun sağlıklı bir şekilde çalışmasında önemli role sahip olan yağların kullanım alanı farklıdır. Yani benzin/lpg özelliğine sahip araçlar için kullanılan yağlarla dizel araçlar için kullanılan yağlar farklı olabilir. 10/40 benzinli, 5/30 dizel araçlar için tercih edilen yağ numaralarıdır. Bergama yağ değişimi ile ilgili konularda servisimiz çözüm üretmeye devam etmektedir.

Bergama Yağ Değişimi Dört Mevsim

Kış aylarında motor sisteminde meydana gelen arızaların en önemli nedeni yağın eskimesidir. Kayganlığı ortadan kalkan ve su gibi olan motor yağları fonksiyonunu yitirmiştir. Bu yağ motorun aşınmasına neden olur ve bu aşınma ciddi sonuçlara neden olabilir. Kış aylarında motorun zor çalışması ve motordan yanık kokularının gelmesi, yağın değişmesi gerektiğini gösterir. Bergama yağ değişimi ekibimiz, zamanında değişim gerçekleştirerek motor sisteminin daha sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlıyor.

Araç dünyasında motor sistemi farklılık gösteriyor. Kış aylarına nazaran yaz aylarında yağ deformasyonu daha fazladır. Bunun nedeni ısınmanın daha fazla gerçekleşmesidir. Sürekli uzun yola giden araçlarda motor yağı daha erken deformasyona uğruyor ve akıcı özelliğini kaybetmektedir. Yağın rengi karardığında ve akışkanlığını kaybettiğinde özelliğini yitirmektedir.

Bergama Yağ Değişimi Fiyatları

Araç dünyasında motor parçaları arasına giren ve kayganlık özelliği vererek çalışma performansını artıran yağlar akaryakıt fiyatlarından etkileniyor. Akaryakıt fiyatlarının artması durumunda motor yağ fiyatı da artıyor. Bergama yağ değişimi ekibimiz fiyatları yakından takip ederek uygun seçenekleri listeye ekliyor. Yağ fiyatı ve değişim fiyatı ayrı ayrı hesaplanıyor bu şekilde fiyat belirleniyor.

 

Firmamız sürekli değişen fiyat listesini güncellemeye devam ediyor. Müşterimizin beklentisine uygun rakamlarla servis çözümleri oluşturuyoruz. Pratik ve deneyimli hizmet programımız 7/24 devam ediyor.