Skip links

Lastik Tamir Ekibimiz

Lastik tamiri işlemlerinde ilk aşamada patlağın olduğu nokta tespit ediliyor. Lastiğe hava bastıktan sonra patlağı bulmak için su dolu havuza lastiği yerleştiriyoruz. Hava kaçağının olduğu yerden kabarcıklar çıkıyor ve patlak tam isabet tespit ediliyor. Lastik tamiri Bergama ekibimiz bu yöntemle kısa sürede patlak tespit işlemi yapıyor ve tamir işlemini de aynı şekilde kısa sürede gerçekleştiriyor.

 

Lastiklerde meydana gelen patlak ciddi anlamda sorun oluşturur ve aracın kullanımını engeller. Patlak olduğunda araç kullanılamaz. Tamir işlemleri için bizi aradığınızda ekibimiz bulunduğunuz konuma gelerek lastiği kısa sürede kolay yöntemlerle tamir ediyor. Otomobillerde meydana gelen patlaklar uzman tamirciler tarafından tamir edilmesi gerekiyor. Lastik tamiri Bergama 7/24 müşteri hizmetlerimiz her zaman için aracın mahsur kaldığı noktaya ulaşabiliyor. Ekibimiz lastik tamiri, yağ bakımı ve yol yardımı gibi konularda her mevsim aynı performansla çözüm üretmeye devam ediyor.

Lastik Ve Özellikleri

Lastikler ebat özelliğine göre sınıflandırılıyor. Lastiğin genişliği, yükseklik yüzdesi, jant özelliği, radial özellikler ve yük kaldırma özellikleri lastiklerde yan yüzde rakamlarla ifade edilir. Radial ‘R’ harfi ile ifade edilir. M harfi mevsimlik, kar tanesi işareti de kışlık kategoriyi temsil eder. Yazlık ve kışlık lastikler özellik bakımından farklıdır. Kışa girerken kışlık, yaza girerken yazlık lastiklerin değiştirilmesi gerekir. Lastik tamiri Bergama bölgesi için çözüm üretmeye devam ediyoruz.

Lastikler Neden Farklıdır?

Otomobil, kamyon, iş makinesi ve motosiklet lastikleri özellik bakımından farklıdır. Bu farklılık aracın ağırlığı ve aracın yük taşıma kapasitesi ile doğru orantılıdır. Çelik jantlı olan ve iç lastiğe ihtiyaç duymayan tubuless lastiklerin yanı sıra iç lastiği olan klasik modeller de hizmet programımız içerisinde yer alıyor. Kışa girmeden veya yaza girmeden yağ değişiminin yapılması ve filtre değişiminin gerçekleşmesi gerekiyor. Firmamız kışa girmeden bakım işlemleri konusunda yardımcı oluyor.

Lastiklerdeki farklılık araç motor ve taşıma kapasitesinden kaynaklanıyor. Bütün araçlar için en önemli konu kullanılan lastiğin özellikleridir. Farklı özelliklere sahip lastikler aracın performansını olumsuz etkiler ve motor çekişinde sorun meydana getirir.