Skip links

Yağ Değişimi Servisimiz

Servis hizmetlerinde hizmet kalitesi önemlidir ve anlık çözüm tercih edilir. Otomobiller günlük hayatımızın bir parçası olmakla birlikte en önemli ulaşım ihtiyaçlarından biridir. Otomobilin arızalanması veya bozulması günlük programımızın iptal edilmesine neden olur. Yağ değişimi Bergama sektöründe aracınızın kısa sürede trafiğe çıkması için pratik yöntemler kullanılır. Ekibimiz bu konuda çözüm üretmeye ve yardımcı olmaya devam ediyor.

 

Otomobil dünyasına motor sistemine göre yağ üretilmiştir. Benzinli, LPG/benzinli ve dizel araçlar motor özelliği bakımından farklıdır. İçten yanmalıdır fakat sistem tamamen farklı özelliklere sahiptir. Bu farklılık motor yağı konusunu da doğrudan etkilemektedir. Yağ değişim Bergama servisimizde görevli arkadaşlarımız, bu konuda deneyimli ve bilgilidir.

Yağ Değişimi ve Yağ Numarası

Benzinli veya benzin/Lpg’li araçlarda 10/40 numaralı motor yağı kullanılır. Dizellerde ise 15/30 numaralı motor yağı kullanılmaktadır. Yanlış yağın dökülmesi durumunda araç çalışmaz ve motor zarar görür. Bu nedenle yağ değişiminin uzman elemanlar tarafından yapılması motorun zarar görmesini engeller. Yağ değişimi Bergama çözüm seçenekleri için sağlıklı çözümler sunuyoruz. Zamanla yarışan ve her zaman en iyi yöntemleri tercih eden servisimizle otomobiliniz maksimum performans özelliğine kavuşacaktır.

Yağ Değişiminin Faydaları

Motor sistemi piston ve yatak sisteminden oluşur. Ayrıca ateşleme bölümü pistonun hareket kabiliyeti kazanmasında etkili rol oynar. Pistonların hareketinde motor yağının rolü büyüktür. Motorun üst kısmındaki ve alt kısmındaki parçalar motor yağı sayesinde sorunsuz bir şekilde hareket eder. Yağ, motordaki sürtünmenin oluşturduğu ısınmayı ortadan kaldırır ve performansı yükseltir. Motorun parçaları arasında boşluk oluşmaya başlayınca yağ yakma olayı başlar. Bu gibi durumlarda ekibimiz güvenli bir şekilde yağ değişim işlemin gerçekleştirir.

 

Yağ Değişimi Dört Mevsim

Motor yağının seviyesi düzenli bir şekilde kontrol edilmelidir ve eksilme meydan geldiğinde takviye yapılmalıdır. Yağ yakan motorlarda takviye yapılmadığında eksilme meydana gelir. Bu gibi durumlarda motorun tamir edilmesi gerekir. Bu şekilde meydana gelen yanma ortadan kalkar. Motor bakımı sonrasında da yağın yenilenmesi gerekiyor. Yağın eksilmesini önleyen motor bakım işlemleri sonrasında aracın çekişi artar ve performansı yükselir.