Skip links

Bergama Lastik Servisi

Otomobil dünyası, sanayi devrimi ile birlikte sosyal hayatın en önemli parçası haline geldi. Özel ulaşımın bir numaralı seçeneği olan otomobiller gezi, tatil ve iş seyahati gibi konularda pratik çözüm sunan araçlardır. Dizel ve benzinli modellerin yanı sıra elektrikli modeller de son zamanlarda piyasaya çıkmış durumdadır. Bergama lastik fiyatları her araç için farklıdır.

Otomobil dünyasında önemli konulardan biri de bakım işlemleridir. Bakımı yapılmayan otomobiller trafikte güvenli bir şekilde hareket edemez. Lastik bakımı bu kategoride ilk sırada yer alan konulardandır. Ayrıca motor yağının da düzenli bir şekilde değiştirilmesi gerekir. Motor sisteminin sorunsuz bir şekilde çalışması yağın düzenli değişimine bağlıdır. Firmamız da bu önemli konuda pratik çözüm seçeneği sunarak aracınızın lastik ve yağ bakımını güncel yöntemlerle gerçekleştiriyor. Bergama lastik fiyatları için bizi arayabilirsiniz.

Lastikler Ve Özellikleri

Zamana karşı yarışan ekibimiz her türlü araç modeli için özel lastik değişim hizmeti sunuyor. Lastiklerin raf ömrü 10 yıl kullanım ömrü ise 6 yıldır. Kullanım ömrü kullanma şekline göre değişiklik gösterebilir. Lastikler kalite bakımından farklıdır ve kaliteli markalar daha uzun ömürlüdür. Kauçuk ve polyester lastikler radial özelliğe sahiptir.

Ekibimiz lastik üzerindeki bilgileri dikkate alarak değişim gerçekleştirmektedir. Patlak veya hava takviyesi işlemlerinde ise lastik üzerindeki bilgiler dikkate alınmaz. Araçlarda motor gücü ve kasa yapısı lastiğin yapısını doğrudan etkiler. Motorun tork gücüne göre lastik üretimi yapılır. Ayrıca yük araçları veya kasası ağır araçlar için özel üretim gerçekleşir. Bergama lastik fiyatları lastikteki numaralara göre değişmektedir.

Lastik Kenarındaki Bilgiler

Lastiğin üzerindeki numaralar lastiğin genişliğini ebatını ve kaldırma gücünü gösterir. Mesela P 225/45-R 18/95 numarası şu özellikleri çağrıştırır:

  • P yolcu demektir yani bu lastik yolcu lastiğidir. LT olursa hafif ticaridir. T ticaridir.
  • 225 ise lastiğin genişliğini (mm) cinsinden belirleyen rakamdır.
  • 45 ise genişliğin yüksekliğe oranını gösteren rakamdır. Genişlik 225 mm ise yükseklik 225’in % 45’i şeklinde hesaplanır.
  • R ise radial kelimesinin kısaltılmışıdır. Yani bu lastiğin içinde tel mevcuttur.
  • 18 rakamı 18 inç olarak okunur. Lastiğin çapıdır.
  • 95 yük kapasitesini gösteren bir rakamdır.
  • H ise hız derecesini simgeler.

Firmamızda görevli bütün elemanlar lastik konusunda uzmandır ve her türlü model için çözüm seçeneği sunmaktadır.