Skip links

Bergama Oto Arıza Tespiti Ve Bakımı

Oto servisi olarak, otomobil ve hafif ticari araçların arıza tespitini, bakımını, tamir ve onarımını garantili bir şekilde yerine getiriyoruz. Bergama oto arıza tespitini teknolojik cihazlar ve uzman ekip görev alır. Oto arıza tespiti, arızanın giderilmesi için öngörülen zamanı ve oluşacak maliyeti ortaya koyar. Bu sayede müşterilerimiz tamir ve bakım işlemleri sonucunda, ödeyecekleri fiyatlar hakkında bilgi sahibi olarak, sürpriz ödemeler yapmak durumunda kalmaz.

Servisimizden hizmet almak isteyen müşterilerimiz, firmamızın web sayfasını ziyaret ederek başvuru formu ile veya iletişim numaramızı arayarak randevu oluşturabilirler.

Bergama Oto Arıza Tespiti Nasıl Yapılır?

Otomobil veya hafif ticari araç sahipleri, öncelikle araçlarının gösterge panelini iyi tanımalıdır. Araçların gösterge panelinde kırmızı sarı renklerden oluşan arıza göstergeleri yer alır. Araç çalışmasına rağmen kırmızı ve sarı, bazen de turuncu renklerden oluşan göstergeler sönmezse, araçta arıza oluştuğunu belirtir.

Her bir göstergenin ve rengin farklı anlamı vardır. Bu durumlar araçların kullanım kılavuzunda yer alır. Arıza gösterge ışıkları kırmızı yanması durumunda araç mutlaka park konumuna getirilmeli ve teknik yardım alınmalıdır. Sarı veya turuncu gösterge panelleri en yakın zamanda oto servisine başvurulması gerektiğini gösterir.

Bazı durumlarda oluşan arıza gösterge panelinde gösterilmez. Her durum içinde Bergama oto arıza tespitini tercih eden oto sahipleri, servis imkânlarından faydalanarak arıza tespitini kısa sürede yaptırabilir. Gerekli tamir ve bakım işlemleri öngörülen sürede yerine getirir.

Bergama Oto Arıza Tespiti ve Tamiri Ne Kadar Sürer?

Otomobil ve hafif ticari araçlar oldukça fazla çeşitliliğe sahiptir. Her aracın arıza tespiti, bakım ve onarımı farklı işlemler gerektirir. Elektrik, elektronik ve mekanik aksamlardan oluşan araçların arıza tespiti, konusunda tecrübeli ekibimiz ve her markaya uygun elektronik arıza tespiti cihazlarımız ile kısa sürede yerine getirilir.

Arıza tespiti sonrasında arızanın niteliğine göre, tamir, bakım ve onarım işlemleri için öngörülen süre belirlenir. İşlemler öngörülen süre içerisinde tamamlanarak müşteriye teslim edilir.

Araç Sahiplerine Ne Önerir?

Otomobil ve hafif ticari araçların arıza tespiti, bakımı ve onarımı işlemlerinde uzun yıllardır hizmet etmekteyiz. Araçlarda oluşan arızaların birçoğu, araçların periyodik bakımının zamanında yapılmamasından kaynaklanır. Araçlarda arıza ikaz lambaları yandığında, mutlaka teknik servisle irtibata geçilmesi gerekir.

Bergamada Egzoz Muayane Ücreti Ne Kadar?

Araçların egzoz muayenesi, hükümet kararları ile her yıl enflasyon verileri baz alınarak belirlenir. Egzoz muayenesi TuvTurk muayene istasyonlarında ve TüvTürk tarafından yetkilendirilmiş oto servislerinde yapılmaktadır. Her durumda da TüvTürk tarafından belirlenen egzoz muayene ücretleri geçerlidir. 2022 yılı için belirlenen egzoz muayene ücreti 110 TL’dir.

Periyodik Bakım Ne Zaman Yapılır?

Araçlarda periyodik bakım süresi, aracın cinsine, modeline, çalışma ortamına, aracın yaşına göre değişiklik gösterir. Her aracın en az 6 ayda bir, yazlık ve kışlık bakımlarını yaptırılması gerekir. Özellikle lastiklerin mevsimine göre kullanılması, araç performansı ve can güvenliği açısından önemlidir.