Skip links

Egzoz Muayene Ücreti 2022

Egzoz Muayene Ücreti 2022 yılının ocak ayında ilgili bakanlık tarafından yeniden düzenlenmiştir. Çevre ve Şehircilik bakanlığı tarafından her yıl yeniden düzenlenmekte. Bergama egzoz muayene ücreti hakkında güncel bilgileri Çevre ve Şehircilik bakanlığı web sitesinden veya bizimle iletişime geçerek alabilirsiniz. Bergama egzoz muayene ücreti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2022 yılı için 110 TL olarak belirlenmiştir.

Günümüzde araç sayısı bir hayli fazlalaştığı için egzoz muayenesi yaptırılması zorunlu hale gelmiştir. Egzoz muayene ücreti ödememek için egzoz emisyon ölçümü yaptırmayan araç sahipleri hakkında cezai işlem uygulanmaktadır.

Egzoz emisyon ölçümü yaptırmak doğaya ve gelecek nesle daha iyi bir dünya bırakmanın ilk adımlarından biridir. Karbon salınımını düşük tutmak ve daha temiz bir hava solumak için uygulamamız gereken bir işlemdir. Araçların periyodik bakımını yaptırmak ve düzenli muayene işlemlerini yerine getirmek gelecek nesiller için alınabilecek en basit önlemdir.

Plakadan Egzoz Emisyon Nasıl Sorgulanır ?

Egzoz muayene sorgulamasını E-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. Egzoz emisyon işlemi 5 ila 10 dakika arasında sürdüğü için sonuçlarını hemen öğrenebilirsiniz. Muayene bittikten hemen sonra sonuçlar E-Devlet üzerinden görünmektedir. E-Devlet sistemi üzerinden bilgilerinizi girerek sonuçları görebilirsiniz. Bu sistem sayesinde egzoz emisyon raporunuzu yanınızda bulundurmanıza gerek kalmaz. İhtiyacınız olduğu vakit E-Devlet üzerinden egzoz emisyon raporuna ulaşabilirsiniz. Trafik görevlileride bu kolaylıktan yararlanarak E-Devlet üzerinden raporuzu görebilirler. E-Devlet üzerinden Çevre ve Şehircilik bakanlığı’na ait olan ‘’ egzoz emisyon raporu sorgulama ‘’ sekmesinden bilgilerinizi girerek kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Egzoz Muayene Gecikme Cezası Ne Kadar ?

Araç sahibinin egzoz emisyon ölçümünü geciktirmesi sonucu trafik ekipleri tarafından 2815 TL ceza kesilir.

Belirtilen tarihte kullanıcının egzoz muayenesini yaptırması ve bu ücreti ödemesi gerekmektedir. Araç sahibi bu süreyi geciktirdiği takdirde bu ücret artmaktadır. 2022 yılı için belirlenen muayene ücreti 110 TL şeklinde olup bu ölçümün belirli periyotlarda yaptırılması gerekmektedir.

Bergama egzoz muayene ücreti ve egzoz emisyon ölçümü hakkında detaylı bilgiyi bize ulaşarak alabilirsiniz.