Skip links

Oto Klima Servisi

Bergama oto klima servisi olarak deneyimli kadromuzla Bergama klima bakımı alanında kaliteli ve müşteri memnuniyetine dayanan hizmetlerimizle yanınızdayız. Klima bakımı hem aracınızın performansı hem de sizlerin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Bakımı yapılmamış klimalarda kötü kokunun temel sebebi oluşan bakterilerdir. Bu bakteriler insan sağlığına zararlı astım ve bronşite doğrudan etki eden bakterilerdir. Gerekli bakımları yapılmadığı takdirde klima kompresörü daha fazla güç harcayarak yakıt tüketiminin artmasına direkt olarak etki edecektir. Bu durumların yaşanmaması için oto klima servisi ve Bergama klima bakımı  hizmetlerimizle sizlerleyiz. İzmir’in Bergama ilçesinde faaliyetimizi sürdürmekteyiz. Fiyat ve detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

 

Bergama Oto Klima Gaz Dolumu

Yaz ve kış aylarında bize konforlu bir yolculuk sağlayan klima, bakımları aksatılınca iş görmez hale gelmektedir. Başlıca araç kliması neden soğutmaz sorusunun yanıtı klima gazı yetersizliğidir. Klima gaz dolumunu kolay ve hızlı bir şekilde yapmak için bizi tercih edebilirsiniz.

 

Klima sistemi Düzgün Çalışmazsa Ne Olur ?

İşlevini düzgün yerine getiremeyen araç kliması ısıtma ve soğutma işlemini tam gerçekleştiremez, araç motorunu zorlar ve yakıt tüketimini arttırır ve sürüş konforunu düşürür. Klima sistemi içindeki filtrelerde zamanla bakteri ve küf olabileceğinden hem araç içinde kötü kokular meydana gelecek hem de lejyoner hastalığı gibi bir çok hastalık riski artacaktır.

Bakımı Yapılmamış Klima Hangi Hastalıklara Yol Açar

Tam anlamıyla düzgün çalışmayan bir klima sistemi yaz ve kış aylarında işlevini yerine getiremez. Bakımı yapılmayan araç klimaları lejyoner hastalığına neden olabilmektedir. Genel olarak kas ve eklem ağrıları, baş ağrısı, halsizlik, huzursuzluk ve ateş ön plana çıkar. Yanı sıra, başlangıçta kuru öksürük hastalığın önemli belirtisidir; bulantı, kusma, ishal gibi sindirim sistemi bulguları da görülür. Buna ek olarak ajitasyon, konsantrasyon bozukluğu ve hatta koma bile görülebilir. Bakımı yapılmamış klimalarda üreyebilecek küf mantarlarının alerjik rinit ve alerjik astıma sebep olabileceği de bilinmelidir.