Skip links

Oto Yağ Değişimi

Oto yağ değişimi motorum çalışma performansını arttırmak amacıyla periyodik bakımlarda uygulanması gereken bir işlemdir. Bu işlem sayesinde aracın daha güvenli bir sürüş deneyimi sunması sağlanır. Yağ değişimi yapılmadığı takdirde  araç motorunun performansı düşmeyle birlikte parçaların birbirine sert sürtünmesinden kaynaklı motor arızalanmaları kaçınılmazdır. Bu sebepten ötürü periyodik bakımlarda yağ değişimi yapmak zorunludur. Benzinli ve dizel araçlarınızın yağ değişim zamanını takip edebilmeniz için periyodik bakım kartınızı kesinlikle kaybetmeyiniz. Aracınızın modeline uygun yağ çeşitlerini profesyonel ekiplerimizce danışarak belirleyebilirsiniz. İzmir’de Ücretsiz yağ değişimi Bergama da yapılabilir. Bergama ilçesinde ücretsiz yağ değişimi yapabilmeniz için bizimle iletişime geçin.

 

Benzinli Araçlarda Yağ Değişimi Kaç Km ?

Benzinli araçlarda yağ değişimi 5 ila 15 km arasında yapılması tavsiye edilmektedir. Fakat kullandığınız yağın kalitesi bu duruma direkt etki etmektedir. Aracınızın yaşı ve motor hacmi yağ seçiminde en büyük etkendir. Bulunduğunuz bölgenin iklim koşulları göz önünde bulundurularak bu seçime katkı sağlayabilirsiniz.

 

Benzinli Araç Yağ Değişim Fiyatları

Profesyonel ekiplerce yapılan periyodik bakımlarda yağ değişimi özenle yapılır. Öncelikle eski ve özelliğini yitirmiş yağ boşaltılır ve tamamen bittiğinden emin olunur. Bu işlemin ardından aracınıza en uygun yağ seçimi yapılır ve yağ aracınıza koyulur. Seçtiğiniz yağın kalitesine bağlı olarak fiyat değişikliği olabilir. Detaylı bilgi ve ücretsiz yağ değişimi Bergama için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

Dizel Araçlarda Yağ Değişimi Kaç km ?

Dizel araçlarda yağ değişimi benzinli araçlara kıyasla daha uzun olabilir. Önerilen yağ değişim km si 10 ila 15 km arasıdır. Belli periyotlar halinde aksatılmadan yapılmalıdır. Eğer yıl içerisinde bu kilometreleri görmüyorsanız her yıl 1 kez yağ değişimi yapmanız gerekmektedir. Maksimum performans ve motor sağlığı için yağ değişimini aksatmamanız önerilir.

 

Dizel Araç Yağ Değişim Fiyatları

Aracınız için ekiplerimizin seçtiği ve önerdiği en uygun yağı seçtikten sonra aracınızın periyodik bakımına başlanır. Filtre temizliği ve değişimi, fren balatası kontrolü, sıvı kontrolü ve değişimi yapılır. Seçtiğiniz yağın özelliğine göre fiyat belirlenir. Yağ değişimi ve ücretsiz yağ değişimi Bergama hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

benzinli araçlarda yağ değişimi kaç km

benzinli araç yağ değişimi fiyatları